کسب درآمد
<
 جستجو کنید

ADS
مهره مار گل سر جادویی
ADS
گردنبند ماه تولدشهریور
">
از این اصل استفاده كنید و از اینترنت درآمد كسب كنید

گردنبند متولدین ماه فروردین گردنبند متولدین ماه اردیبهشت گردنبند متولدین ماه خرداد گردنبند متولدین ماه تیر گردنبند متولدین ماه مرداد گردنبند متواد ماه شهریور
گردنبند متولدین ماه مهر گردنبند متولدین ماه آبان گردنبند متولدین ماه آذر گردنبند متولدین ماه دی گردنبند متولدین ماه بهمن گردنبند متولدین ماه اسفند
شاید برای شما تعجب برانگیز باشد اما واقعیت دارد! ساعت مخفی پوما
جدولها یکی از بهترین و مفیدترین عنصرها در صفحات وب میباشند، با استفاده از آنها ما می توانیم اطلاعات و عناصررا در یک صفحه سازمان دهی و مرتب کنیم . کلیه اطلاعات یا عناصر دیگر وب را میتوانیم داخل ردیف ها یا ستون های یک جدول قرار دهیم بدون آنکه خطوط جدول مشخص باشد و یا در صورت نیاز خطوط آنها نمایان میشود. کمتر کسی را پیدا میکنید که از این  عنصر استفاده نکند و زمانیکه تجربه کافی برای طراحی یک سایت بدست آوردید به اهمیت این عنصر پی خواهید برد. تگ جدول

تگ مشخصه جدول <table></table> میباشد. اما برای اضافه کردن ردیف به یک جدول از<tr></tr>و برای ستون از تگ <td></td> استفاده میکنیم. پس ساختار کلی یک جدول بدین  صورت میباشد:

l<table>
<tr><td>this is a table.</td></tr>
</table>l

هر چه تگهای ردیف و ستون بیشتر باشد به همان اندازه ما در جدولمان خانه خواهیم داشت. مجموعه کد بالا نشان دهنده یک جدول با یک ردیف و یک ستون است یعنی این جدول دارای یک خانه میباشد. یکی از ویژگیهای جدول که محبوبیت آنرا زیاد میکند اینست که هر خانه از آن میتواند به طور مجزا زمینه رنگی و یا عکسی در زمینه آن داشته باشد البته اندازه های هر خانه هم میتواند متفاوت باشد.

border

خب برای اینکه بتوانیم یک جدول را در مرورگر خود ببینیم باید با خصوصیت  border=" " آشنا شویم. این خصوصیت دور جدول یک کادردرست میکند البته اگر این خصوصیت را برابربا صفر قرار دهیم یا آنرا ننویسیم کادر دور جدول در مرورگر نمایان نخواهد شد و هر چه عدد بزرگتری بگذاریم کادر ضخیم تری خواهیم داشت، در ضمن رنگ کادرهم با   bordercolor=" "  که برابر با عدد هگز رنگ است تعیین میشود. border ویژگیهای دیگری هم دارد، به طور مثال شما میتوانید خصوصیت  frame=" "  را به تگ <table>  اضافه کرده و آنرا برابر با یکی از کلمات void, above, below, hsides, vsides,lhs, rhs, box  قرار دهید تا کادر دور جدول را کنترل کنید. این کلمات هر کدام یک قسمت از کادر را نمایان میکنند.

rule

ویژگی دیگری هم هست ولی بهتره اول یک جدول درست کنید تا مطلب جا بیافتد، برنامه Notepad را باز کنید و کد زیر را وارد کرده و به اسم Table.htm  ذخیره کنید:
l<table border="4" bordercolor="#ff0000">
<tr>
<td>cell 01</td><td>cell 02</td>
</tr>
<tr>
<td>cell 03</td><td>cell 04</td>
</tr>
</table>l


حالا خصوصیت rules=" "را به تگ<table> اضافه کنید و هر بار یکی از کلمات all, none, groups, rows, cols  را جلوی آن قرار دهید و فایل را دوباره ذخیره کنید تا تاثیر این خصوصیت را ببینید.

Alignment

  میتوانید با استفاده از خصوصیت align=" "که در تگ  <td>مینویسید محل قرارگرفتن یک عنصر مانند متن را تعیین کنید که میتوانید این خصوصیت را با کلمات    left, right, center, justify  مقداردهی کنید.

height, width

با خصوصیات height=" " , width=" "  هم اندازه طول و عرض یک جدول را میتوان کنترل کرد که باید آنها را برابر با عدد در مقیاس پیکسل قرار دهید در ضمن شما میتوانید از درصد % هم استفاده کنید مانند width="90%"  که این جدول نود درصد عرض یک صفحه را اشغال میکند.

bgcolor

 برای تعیین رنگ زمینه یک جدول ازbgcolor=" "  که با عدد هگز رنگها مقدار دهی میشود استفاده میکنیم. این خصوصیت را در تگ های <tr> و <td> هم می توانید بکار برید.

cellspacing, cellpadding

 تگ <table> دو خصوصیت دیگر هم دارد که شما با بکار بردن آنها میتوانید فاصله بین خانه های جدول را از هم کنترل کنید یعنی فضای خالی بین خانه ها اضافه کنید، این خصوصیت این است   cellspacing=" "و دیگری فاصله بین متن داخل یک خانه در جدول با لبه های چارچوب آن خانه است که خصوصیت cellpadding=" "  این وظیفه را به عهده دارد. هرچه مقداردهی عددی آنها بزرگتر باشد فاصله ها بیشتر خواهد بود.

 header: <th></th>l

حالا که با درست کردن ردیف و ستون در جدول آشنا شدید، میتوانید برای هر ستون و ردیف عنوان گذاری کنید و یک تیتر به بالای ستون یا به ابتدای یک ردیف اضافه کنید. در هر قسمت که شما به یک تیتر و عنوان نیاز داشتید بجای تگ <td></td> از تگ <th></th> استفاده کنید که در این حالت متن نوشته شده در آن خانه بصورت ضخیم ظاهر شده و از بقیه متمایز میشود.

colspan, rowspan

گاهی اوقات شما نیاز دارید تا چند خانه در یک ردیف یا یک ستون از جدول را ترکیب کنید تا یک خانه درست شود و بطور مثال یک تیتر و عنوان در آن قرار دهید که برای ترکیب خانه های یک ستون از خصوصیت rowspan=" " و برای یک ردیف از colspan=" " در تگ <td> استفاده میکنید و مقدار آنرا برابر با تعداد خانه هایی که باید یکی شوند، قرار میدهید.

caption

بطور معمول هر جدول دارای یک اسم و یا یک توضیح میباشد که آنرا با تگ <caption></caption> در میان تگهای <table></table> مشخص میکنند. این تگ دارای خصوصیت align=" "  میباشد با کلمات top, bottom, left, center, right مقداردهی میشود.

thead, tbody, tfoot

اگر جدول شما دارای ستونها و ردیفهای زیادی است پس تکرار خصوصیات در هر تگ مربوطه بسیار دشوار است. شما میتوانید بصورت گروهی این خصوصیات را کنترل کنید. برای کنترل ردیفها باید آنها را به سه قسمت تقسیم کرد، قسمت سرشامل فقط خانه های ردیف اول، بدنه شامل همه ردیفهای وسط و قسمت انتهایی شامل فقط خانه های آخرین ردیف، که قسمت سر را با <thead></thead> ، قسمت بدنه را با <tbody></tbody> و قسمت انتهایی را با <tfoot></tfoot> کنترل میکنیم. این تگ دارای خصوصیت align نیز میباشد.

colgroup

همچنین با تگ <colgroup></colgroup> میتوانید خصوصیات کلیه ستونهای یک جدول را کنترل کنید که این تگ علاوه بر خصوصیات گفته شده در این بخش دارای خصوصیت span=" " نیز میباشد که توسط آن تعداد ستونهایی که باید کنترل شوند را تعیین میکنید.

summery

یک خصوصیت دیگر نیز برای تگ <table> هست بنام summery=" " که توصیفی از جدول میباشد ولی در جایی نمایش داده نمیشود. این خصوصیت برای مرورگرهایی که فقط متن را نمایش میدهند و یا مرورگرهای مخصوص افراد ناتوان ، مفید میباشد که بهتر است از آن استفاده کنید.

 به این موضوع هم توجه داشته باشید که شما میتوانید داخل یک جدول، جدول دیگری هم درست کنید یعنی داخل هرخانه جداگانه یک جدول بسازید که به این روشNested table  گفته میشود. 

برچسب : ، آموزش اچ تی ام ای-کد اچ تی ام ای-کدهای اچ تی ام ای-نوشتن اچ تی ام ای-اچ تی ام ای-html-کدهای html-کد html-آموزش html-کد نویسی-تگ html-تگ اچ تی ام ال-
از بخش: آموزش HTML ، توسط: masuood meh در شنبه 6 شهریور 1389 ، ساعت 05:35 ب.ظ | [نظرات-

link

سریال آموزش زبان انگلیسی EXTRA

محل درج تبلیغات
  20 مطلب جدید سایت
محافظت كننده امواج موبایل
DOWNLOD OFFLINE
انگشتر منشور کوروش
خرید پستی مختار واقعی بدون سانسور
نرم افزار فارسی ارسال ایمیل های گروهی SEG MR V2 NEW -
خرید پستی ماساژور گردن
تبدیل قالب بلاگفا به میهن بلاگ
آموزش عکس گرفتن از صفحه ی دسکتاپ
30 سایت برای ویرایش آنلاین تصاویر
کد متحرک کردن لینکدونی و قسمت پیوندهای وبلاگ
نرم افزار ساخت بنر لوگو
نوحه های حاج محمود کریمی ویژه چهارم محرم
دانلود اسپمر بلاگفا Arian Spammer 7.1 کرک شده
جدیدترین-فروشگاه من
دانلود بازی فرار از زندان Prison Break برای تمام گوشیها f
لیست همه مطالب قبلی
لینک باکس
محل درج کد تبلیغات یا لینک باکس
ADS
فال - آپدیت نود 32
ADS
محصولات بهداشتی
<
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
">
لوازم شوخی و سرکاری
شوخی و سرکاری
  آمار سایت
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
کل بازدید:
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
ADS


وضعیت یاهو
شناسه سفارش را وارد نمایید
تمامی حقوق تصاویر و طرح قالب برای این سایت محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد
Design By | ©2009 All Right Reserved
iropic.com | .mihanblog .com
up / پرش به بالای صفحه