کسب درآمد
<
 جستجو کنید

ADS
مهره مار گل سر جادویی
ADS
گردنبند ماه تولدشهریور
">
از این اصل استفاده كنید و از اینترنت درآمد كسب كنید

گردنبند متولدین ماه فروردین گردنبند متولدین ماه اردیبهشت گردنبند متولدین ماه خرداد گردنبند متولدین ماه تیر گردنبند متولدین ماه مرداد گردنبند متواد ماه شهریور
گردنبند متولدین ماه مهر گردنبند متولدین ماه آبان گردنبند متولدین ماه آذر گردنبند متولدین ماه دی گردنبند متولدین ماه بهمن گردنبند متولدین ماه اسفند
شاید برای شما تعجب برانگیز باشد اما واقعیت دارد! ساعت مخفی پوما
فرمها تنها عنصری هستند که بیننده سایت میتواند اطلاعاتی را بطور مستقیم وارد کرده که این اطلاعات بعد از تجزیه و تحلیل یا در فایلی ذخیره شده یا فرستاده میشود. فرم چیست؟

شما میتوانید داخل یک  صفحه یا یک وب سایت چندین فرم داشته باشید بطور مثال برای چند نوع نظرسنجی از بینندگان که هر کدام از این فرمها را با استفاده از خصوصیت   name=” “در تگ <form>  باید نامگذاری کنید تا اطلاعات مربوط به هر فرم با نام همان فرم پردازش شود. فرمها دارای اجزای متفاوتی با وظیفه مشخص میباشند که باید قبل از تگ پایان دهنده </form>  آنها را بکار برد.  بعضی از این اجزا عبارتند از: کادرهای متنی text fields ، قسمت انتخابات چند گزینه ای checkboxes وتک گزینه ای  radio buttons ، لیستهای پایین کشیدنی drop-down lists و دکمه های تأیید submit وپاک کننده reset .

فرمها توسط برنامه هایی نظیر ASP, CGI و با افزودن خصوصیات action=” “, method=” “, enctype=” “ در تگ <form> اطلاعات وارده را پردازش کرده و به وب سرور میفهماند که به چه روش و در کجا اطلاعات ذخیره یا فرستاده شود. وب سرور به کامپیوتری که محتوای سایت شما بر روی آن قرار دارد گفته میشود.

دکمه (button)

کلیه اجزای ساخته شده در یک فرم بدون بودن دکمه تأیید بی فایده هستند، چون بعد از فشردن این دکمه است که اطلاعات وارده در فرم پردازش میشوند. پس ابتدا به ساختن این دکمه میپردازیم. برای ساختن دکمه ها در یک فرم به دو روش میتوانیم عمل کنیم:

روش اول: با استفاده از تگ <button></button> که دارای دو خصوصیت name=” “برای نامگذاری و type=” “برای مشخص کردن نوع دکمه که submit و یا reset  میباشد . در بین تگ آغازکننده و پایان دهنده هر چی نوشته شود در ظاهر دکمه نمایان میشود

<button name="button 01" type="submit"> OK </button>

روش دوم: با استفاده از تگ <input> که مانند روش اول دو خصوصیت    name=” “که باید کلمه button  در جلوی آن بیاید و type=” “که میتواند هم submit باشد و یا reset.

l<input name="button" type="submit">l

فرقی که این دو روش با هم دارند در اینست که شما در روش اول هر نوشته ای را بخواهید در روی دکمه هنگام نمایش صفحه در مرورگر نشان داده میشود اما در روش دوم شما دخالتی در این کار ندارید و به صورت پیش فرض کلمه submit , reset  نمایان میشود. البته میتوانید بجای دکمه های ساخته شده توسط مرورگراز عکس هم استفاده کنید یعنی شکل یک دکمه را طراحی کنید و در فرم قرار دهید که خصوصیت type=” “  را برابر با کلمه image قرار میدهید و با خصوصیت src=” “  آن را آدرس دهی میکنید:

<input name="button" type="image" src="images/button01.gif">

لازم بذکر است که در این تکنیک فقط از حالت submit دکمه باید استفاده کرد.

 اما مدل دیگری هست که متنهای بلند داخل آن نوشته خواهد شد که باید از تگ<textarea></textarea> استفاده کنید که جدا از خصوصیت name=” “از خصوصیات cols=” “ , rows=” “برای کنترل ردیفها و ستونهای کادر بکار میبرید.

text field, text area

 خب بعد از ساختن دکمه ها میپردازیم به بقیه اجزای یک فرم. از این به بعد ما با تگ

<input name=” “ type=” “>

 وخصوصیاتش زیاد کار داریم . ما برای وارد کردن متن در فرم بسته به نیازمان از دو مدل کادرمتنی میتوانیم استفاده کنیم، یکی برای وارد کردن یک خط متن کوتاه که چند کلمه بیشتر نباشد و کادر ما هم به صورت خطی میباشد و دیگری برای یک متن بلند است و کادر ما دارای چندین ردیف میباشد.

در مدل اول ازاین تگ استفاده میکنیم:

<input name="textfield 01" type="text”>

دقت کنید که کلمه text باید در جلوی خصوصیت type=” “بیاید تا مرورگر بفهمد چه اجزائی از یک فرم را نمایش میدهد. توسط خصوصیت size=” “  که با عدد مقدار دهی میکنید اندازه نمایش این کادر خطی در مرورگر را کنترل میکنید و توسطmaxlength=” “  حداکثر تعداد حروفی را که بیننده مجاز هست تا وارد کند را کنترل میکنید.

 اگر قرار باشد که بیننده داخل این کادر خطی ،  کلمه رمز را وارد کند پس بجای خصوصیت  type=”text”  باید از type=”password” استفاده کنید تا هر متنی که وارد شود بصورت ستاره در مرورگر نمایش داده شود.

label

زمانیکه شما اجزای فرم را اضافه می کنید، می توانید کنار هر کدام یک متنی وارد کنید تا نام آن قسمت درمرورگر مشخص شود. اما با افزودن تگ <label> کنترل بیشتری روی نام واجزای یک فرم خواهید داشت چون می توانید توسط این تگ یکی از اجزای فرم را احاطه کنید، بدین صورت:

l<label> Name :
<input type="text" name="textfield01">
</label>l

دراین تگ، توسط خصوصیت for می توانید مشخص کنید که label مربوط به کدام قسمت فرم است و در این حالت نیازی به احاطه کردن اجزای فرم نیست،

l<label for="textfield01"> Name : </label>
<input type="text" name="textfield01">l

Tab order

یکی از خصوصیات مفید تگهای html بنام tabindex است که کاربرد زیادی در عنصر فرم دارد و به همین خاطر در این قسمت آنرا توضیح میدهیم. تاکنون متوجه شده اید که با زدن دکمه Tab بر روی کیبورد، مکان نما با ترتیب خاصی بر نقاط مختلف صفحه متمرکز می شود که می توانیم این ترتیب حرکت را به کنترل خود در بیاوریم. قبول کنید که حرکت کردن بین اجزای یک فرم توسط موس مخصوصاً زمانیکه یک فرم طولانی پیش رو داریم، بسیار سخت تر از حرکت با دکمه Tab کیبورد است. با اضافه کردن خصوصیت tabindex به تگهای یک فرم و مقداردهی این خصوصیت به ترتیب اعداد می توانیم تمرکز مکان نما را از یک نقطه به نقطه مورد نظر به کنترل خود در آوریم. دقت کنید که مقادیر این خصوصیت تکراری نباشد. به کد زیر توجه بفرمایید:

l<input type="text" name="field1" tabindex="1">
<input type="password" name="pass1" tabindex="2">
<textarea name="area1" cols="10" rows="5" tabindex="3"></textarea>l

file field

گاهی اوقات نیاز هست که به همراه اطلاعات وارد شده در فرم، فایلی هم ضمیمه و به سرور فرستاده شود. برای این حالت باید در فرم، تگ <input> را نوشت و خصوصیت type آنرا برابر با کلمه file قرار داد. هنگامیکه این خصوصیت را وارد می کنید، مرورگر بطور اتوماتیک یک کادر متنی و یک دکمه برای جستجوی فایل بنام Browse نمایان می کند. در نظر داشته باشید که برای این تگ تنظیمات وب سروربسیار مهم است وگرنه فایل فرستاده شده، خراب خواهد شد و اگر هم فرم قرار است که به ایمیل فرستاده شود پس به این نکات باید دقت کنید که در تگ اصلی فرم حتماً enctype="multipart/form-data"  را نوشته و در تگ file field هم accept="text/plain"  را وارد کنید که در این حالت فایلهای متنی txt به درستی فرستاده می شود. کلاً در بیشتر مواقع و با تنظیمات درست هم ممکن است فایل خراب شود.

برچسب : ، آموزش اچ تی ام ای-کد اچ تی ام ای-کدهای اچ تی ام ای-نوشتن اچ تی ام ای-اچ تی ام ای-html-کدهای html-کد html-آموزش html-کد نویسی-تگ-
از بخش: آموزش HTML ، توسط: masuood meh در شنبه 6 شهریور 1389 ، ساعت 05:34 ب.ظ | [نظرات-

link

سریال آموزش زبان انگلیسی EXTRA

محل درج تبلیغات
  20 مطلب جدید سایت
محافظت كننده امواج موبایل
DOWNLOD OFFLINE
انگشتر منشور کوروش
خرید پستی مختار واقعی بدون سانسور
نرم افزار فارسی ارسال ایمیل های گروهی SEG MR V2 NEW -
خرید پستی ماساژور گردن
تبدیل قالب بلاگفا به میهن بلاگ
آموزش عکس گرفتن از صفحه ی دسکتاپ
30 سایت برای ویرایش آنلاین تصاویر
کد متحرک کردن لینکدونی و قسمت پیوندهای وبلاگ
نرم افزار ساخت بنر لوگو
نوحه های حاج محمود کریمی ویژه چهارم محرم
دانلود اسپمر بلاگفا Arian Spammer 7.1 کرک شده
جدیدترین-فروشگاه من
دانلود بازی فرار از زندان Prison Break برای تمام گوشیها f
لیست همه مطالب قبلی
لینک باکس
محل درج کد تبلیغات یا لینک باکس
ADS
فال - آپدیت نود 32
ADS
محصولات بهداشتی
<
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
">
لوازم شوخی و سرکاری
شوخی و سرکاری
  آمار سایت
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
کل بازدید:
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
ADS


وضعیت یاهو
شناسه سفارش را وارد نمایید
تمامی حقوق تصاویر و طرح قالب برای این سایت محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها تنها با ذکر منبع مجاز میباشد
Design By | ©2009 All Right Reserved
iropic.com | .mihanblog .com
up / پرش به بالای صفحه